02/02/2023  

Дивовижний світ водойм

Лекція-вікторина

2 лютого 2023 року з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь Краснокутською дитячою бібліотекою-філією спільно з НПП «Слобожанським» та КЗ «Краснокутським центром соціальних служб», проведено лекцію-вікторину «Водно-болотні угіддя НПП «Слобожанський» та виставку-експонат «Дивовижний світ водойм».

Дивовижний світ водойм

 

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь. Ця подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети.

Конвенція про водно-болотні угіддя (Convention on Wetlands) вперше була підписана 2 лютого 1971 в місті Рамсаре (Іран) і з тих пір носить назву Рамсарської конвенції (Ramsar Convention). День її підписання в 1997 р. був оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь.

Мета Рамсарської конвенції – збереження місць проживання водоплавних птахів в усьому світі.

Основною ідеєю цього лозунгу є підкреслення важливості систем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно безпечного навколишнього природного середовища в містах та населених пунктах.

На лекції  були присутні діти-вихованці дитячого будинку сімейного типу. Провідний фахівець з екологічної освіти Анна Колонтаєвська ознайомила присутніх з дивовижним світом водойм парку мешканцями, які живуть на ньому та процесами утворення боліт. Розповіла про життя бобрів, про болотні рослини, продемонструвала експонати: «Хатку бобра», «Болото» в розрізі.

На протязі лекції була проведена вікторина-сканворд «Знайди представників рослинного та тваринного світу водно-болотного  птаха» та було запропоновано домалювати  малюнок бобра.

Присутні були ознайомлені з  виставкою «Дивовижний світ водойм», де представлена література пізнавального характеру, що розкриває екологічні питання.

 

Прокрутити вгору