10/05/2023  

Дивослово

Засідання Театру книги «Дивослово»

Серед завдань бібліотечних закладів поряд із популяризацією книг крокує й естетична просвіта. Тож однією із цікавих форм масової бібліотечної роботи є театралізовані покази, постановки, дійства. Тому при книгозбірнях громади діють два творчих формування, які пропагують літературу засобами театрального жанру. 10 травня 2023 р. відбулось чергове організаційне засідання Театру книги «Дивослово» при Сахновщинській публічній бібліотеці.

Дивослово

 

Учасники зібрання обговорювали специфіку підготовки та проведення театралізованих заходів в обмежених умовах воєнного стану. Також наголошувалось на тому, що літературне життя твору заслуговує на продовження у сценічній стихії. Це додає більшої виразності, видовищності, динамічності написаному творінню. Хоч клуб за інтересами в книгарні створений відносно нещодавно, в театральному доробку є вже кілька вистав, мініатюр, літературно-музичних композицій. Звісно ж, бібліотечній практиці організації подібних заходів властивий мінімум сценографії та інших театральних «фішок», однак бібліотекарі-аматори щиро і переконливо прагнуть донести до глядача посили авторів презентованих творів про вічні цінності: совість, порядність, патріотизм, любов, дружбу, повагу, добро, взаємовиручку.

Присутні члени формування зазначали, що в час проведення театралізованої вистави читальна зала бібліотеки перетворюється на своєрідний сценічний майданчик. Це літературний театр, театр експерименту та пошуку, який дозволяє долучитися до мистецтва співгромадян, які, враховуючи, що проживають в провінційній глибинці, непересичені спектаклями. Демонструючи зразки невмирущої класики, твори сучасного літературного світу в театралізованій інтерпретації, користувачі бібліотеки збагачуються новими враженнями та думками, викликаними переглядом. Адже лірика, сум, жарти завжди захоплюють глядачів, змушують переживати і радіти.

В подальшому буде вдосконалюватись і шліфуватись художнє слово, бо мистецьке формування в творчому пошуку і сьогодні. Для цього все є: учасники, сценарні тексти, бажання творити, працездатність…

 

Прокрутити вгору