08/11/2022  

Душа народу бринить у слові

Відкритий перегляд літератури

8 листопада 2022 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією № 2 оформлено онлайн відкритий перегляд літератури «Душа народу бринить у слові».

Душа народу бринить у слові

 

День української мови та писемності став офіційним святом у 1997 році та історія його древня, як і сама українська мова. Нестор-літописець був священнослужителем Київсько-Печерскої лаври та літописцем, його мощі досі знаходяться у Києві, в печерах лаври. Дата української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця, аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу. Принесла її праця всього життя Нестора-літописця, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі і залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова – багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива.

 

Прокрутити вгору