28/07/2023  

Духовний щит України

Куточок духовності

Щороку 28 липня Україні святкує День хрещення Київської Русі. До цього свята, встановленого у 2008 році за указом Віктора Ющенка на честь однієї з найважливіших релігійних подій в українській історії, бібліотекарі головної Сахновщинської книгарні організували куточок духовності, що називається «Духовний щит України».

Духовний щит України

 

З матеріалів куточка всі охочі мають можливість згадати не тільки те, що в нинішньому 2023 році відзначається 1035-річчя хрещення України-Русі, але й почерпнути інші відомості щодо значущості цієї події та її наслідків.

Серед «плюсів» згадуємо, що саме після хрещення на території Русі поширилася кирилична писемність і з’явилися перші письмові пам’ятки. А це відкривало ширшу дорогу для європеїзації країни. Та були ж і «мінуси».

Православна Церква України, зважаючи на небезпеку поширення коронавірусної хвороби, а тепер ще й через воєнний стан уже декілька років поспіль не проводить масових заходів, зокрема хресних ходів. Натомість по всій країні відбуваються святкові богослужіння. А для російської православної церкви дуже важливо демонструвати свій вплив на землях історичної Русі. І в умовах складної епідеміологічної ситуації, реально ризикуючи здоров’ям своїх вірян, московська церква таки провела ходу нагоди Дня хрещення в Києві. І переважну більшість її учасників склали не кияни. Навіщо була ця хода? Та щоб присвоїти собі нашу історію. Адже без Володимирового хрещення, без Андрія Первозваного росіяни втрачають візантійську спадковість і апостольське походження. Вони втрачають усю свою історію та значущість у православному світі. Без Києва — «другого Єрусалиму» — не може бути мови про Москву — «Третій Рим».

Частково саме через діяльність московської церкви, яка все ще намагається маніпулювати свідомістю віруючих українців, через агресивну політику щодо ПЦУ відбувається кровопролитна російсько-українська війна. Проте зовнішня агресія допомогла консолідуватися українському суспільству, допомогла подолати церковний розкол і отримати автокефалію. Створення помісної церкви є чи не найвагомішим з них. Її утвердження і визнання — лише справа часу. Адже Бог не в силі, а в правді.

Тож запрошуємо до куточка духовності, що в читальній залі Сахновщинської публічної бібліотеки, – дізнаватись цікаву і правдиву історію хрещення України-Русі.

 

Прокрутити вгору