01/10/2023  

Дух козацтва – український дух!

Літературно-історична композиція

1 жовтня 2023 року Мурафською сільською бібліотекою-філією експонується літературно-історична композиція «Дух козацтва – український дух!» (до Дня українського козацтва).

Дух козацтва – український дух!

 

День українського козацтва відзначається в день свята Покрови Пречистої Богородиці. 14 жовтня Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.

В Україні немає важливішого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та важливішого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього. За останні три з половиною століття український народ тричі піднімався на боротьбу за встановлення державної незалежності.

На літературно-історичній композиції представлені, як історичні, так і художні твори про українське козацтво.

#разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору