28/01/2022  

Дружина доглядача зоопарку

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

26 січня 2022 року, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, в КЗ «Дергачівська публічна бібліотека» організувала перегляд фільму «Дружина доглядача зоопарку».

Дружина доглядача зоопарку

 

Військова драма «Дружина доглядача зоопарку» є екранізацією однойменного роману Діани Акерман, заснованого на реальних подіях.
У 1939 році наступають страшні часи – починається Друга світова війна. Зоопарк Варшави сильно постраждав від бомб. В результаті частина тварин загинула, частина розбіглася, а деяких забрали німці. Ян і його дружина вирішують використовувати вивільнені приміщення зоопарку, щоб заховати там євреїв, які потайки перебираються до них з Варшавського гетто.
Подружжю Жабинських попри постійні обшуки і пильну увагу з боку окупантів, вдалося врятувати від смерті понад 300 євреїв. Сміливість і відвага дружини доглядача зоопарку допомогли людям у ті надскладні воєнні дні. У книзі поєднано біль, страх, переживання із світлими почуттями.
Про екранізацію говорили починаючи з 2010 року. За постановку взявся режисер з Нової Зеландії Нікі Каро. Зйомки розпочали із роботи з тваринами. Актори на знімальному майданчику з’явилися через 20 днів. Основним місцем зйомок стала Прага. Фільм вийшов у 2017 році.

 

Прокрутити вгору