24/01/2022  

День соборності на відстані часу

Історико-патріотична викладка

22 січня 2022 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією №2 оформлена історико-патріотична викладка «День соборності на відстані часу» (до Дня Соборності України).

День соборності на відстані часу

 

Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в м. Хуст. Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців, в якій взяли участь понад 30 тисяч осіб.

У 71-у річницю Акта злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак ушанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Офіційний державий статус День Соборності України  отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

Історико-патріотична викладка представляє літературу, що висвітлює найважливіші події в історії України – передумови і причини об’єднавчого процесу, тернистий  шлях України до соборності, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.

 

 

Прокрутити вгору