25/04/2024  

Чорний біль на серці України

Відкритий перегляд літератури

25 квітня 2024 року Пархомівська сільська бібліотека-філія №2 оформила відкритий перегляд літератури «Чорний біль на серці України» (до Дня Чорнобильської трагедії).

Чорний біль на серці України

 

26 квітня, 38 років тому, на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія, що стала не тільки найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики, а й подією всесвітньо-історичного значення, що відбулася на теренах України.

За приблизними підрахунками, значні дози опромінення отримали 8,5 млн жителів  України, Білорусі, Росії. Наслідки катастрофи ліквідовували близько 600 тисяч осіб. Офіційно від дій радіації загинула 31 людина. За оцінками ж незалежних експертів – понад 500 тисяч. Спершу відповідальність за катастрофу поклали на персонал станції, втім глибші дослідження виявили проблеми вже в самому проектуванні реактора, і не тільки.

2019 року над четвертим енергоблоком збудований новий саркофаг, який обмежує розповсюдження радіоактивних речовин, що перебувають в об’єкті «Укриття».

Нині, коли Україну розриває війна, агресори цілеспрямовано цілять у найболючіше. Історія жаху не вчить лиш тих, хто не зазнав страшного впливу радіації, хто ніколи не боровся з цим невидимим ворогом. Наше завдання не допустити повторення схожої трагедії.

Чорнобиль. Чорний біль. Біль кожного українця, біль усього народу. Сьогодні ми хочемо вшанувати світлу пам’ять тих, хто загинув унаслідок Чорнобильської  трагедії та схилитися у великій пошані перед ліквідаторами. Ви рятували світ своїм здоров’ям, своїм життям. Ми ніколи цього не забудемо і не дамо забути цього своїм нащадкам.

До уваги читачів представлені художні твори та періодичні видання.

 

Прокрутити вгору