10/07/2022  

Чари Купальської ночі

До дня Івана Купала

День Івана Купала – це казково-магічне стародавнє свято українців та східних слов’ян загалом, присвячене найвищому розквіту природи і чудодійнім силам кохання. Тому його так люблять у народі. А ще за календарем воно збігається з датою християнського свята – Різдва Іоанна Предтечі, яке відзначається 7 липня.

Чари Купальської ночі

 

Як не дивно, але навіть у добу високорозвинених технологій ми свято віримо в чари Купальської ночі, в цілющі властивості купальських трав, води, вогню, трепетно бережемо, пристосовуємо до сучасності народні вірування, обряди, звичаї. А 7-го липня з такою ж щирою вірою йдемо до церкви на святу літургію в честь Різдва Івана Хрестителя.
Тому бібліотекарі також не залишились осторонь цього свята. Ще 1 липня 2022 р. у фойє Сахновщинської публічної бібліотеки почала діяти книжково-журнальна виставка «Чари Купальської ночі», де можна детальніше дізнатися про унікальність світогляду й менталітету українців, звичаї народного святкування тощо.
А 06.07.2022 р. працівники головної бібліотечної установи селища для своїх читачів організували і провели на свіжому повітрі етномайстер-клас «Заплету віночок, заплету шовковий». Кожен присутній на заході був його активним учасником: спочатку всі поділилися знаннями та досвідом щодо власних сімейних традицій у Купальську ніч та в День Різдва Івана Хрестителя, а потім, назбиравши на території бібліотеки дикорослі квіти, спробували плести вінки, аби поринути в атмосферу своїх прапрапрабабусь (майстер-клас розпочала провідний бібліотекар Раїса Троїцька). Відрадно, що серед запрошених на захід були і молоді дівчата, в тому числі внутрішньо переміщена особа, студентка Альона Скорінова (із Запорізької обл.), яка вже володіла технікою перетворення звичайних квітів на гарний віночок і також показала майстер-клас оточуючим. Саме її віночок був найкращий. Бачити красу в кожній простій рослиночці навчила дівчину її мама – Скорінова Тетяна Миколаївна. Віночок в’ється – і пісня співається… За заняттям пригадали й купальські пісні, якими завершили етно-годину.
Ми сильний прадавній народ, у якого велике і світле майбутнє. Тож хай пощастить нинішньої ночі не одному чарівному легіню та прекрасній дівчині знайти своє щастя.

 

Прокрутити вгору