02/04/2024  

Чарівний світ дитячої книги

Книжково-ілюстративна виставка

2 квітня 2024 року до Міжнародного дня дитячої книги в Мурафській сільській бібліотеці-філії експонується книжково-ілюстративна виставка «Чарівний світ дитячої книги».

Чарівний світ дитячої книги

 

«Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе», – писав український педагог В. Сухомлинський, підкреслюючи надзвичайно важливу роль дитячої книги у формуванні світогляду підростаючого покоління. Чи стане книга духовною скарбницею для кожної дитини – залежить від нас, дорослих.

Дитяча література з’явилася порівняно недавно. До середини вісімнадцятого століття діти читали приблизно те саме, що і їхні батьки. Особливо популярними були «Робінзон Крузо» Д. Дефо та «Подорожі Гуллівера» Дж. Свіфта.

В Україні популярною серед тих, хто вмів читати, була «Читанка для малих дітей…» М. Шашкевича (1850). Суто дитяча література народилася аж через сто років – у дев’ятнадцятому столітті з появою братів Грімм. Їхні твори відразу привернули до себе увагу малечі. І дотепер ми не уявляємо, як можна вирости і не знати таких чудових казок, як, наприклад, про Білосніжку і Сплячу Красуню. Але саме Гансу Крістіану Андерсену вдалося змінити ставлення до дитячих книг та неймовірно розвинути й збагатити цей вид художньої літератури. А ще саме в день його народження – 2 квітня – в усьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги.

На книжково-ілюстративній виставці допитливі читайлики знайдуть тут цілу добірку оригінально оформлених і цікавущих видань: різноманітні абетки, книжечки з віконцями, з хитромудрими запитаннями, веселими загадками, таємними героями тощо. Кожен знайде для себе найцікавіше за своїм смаком і вподобанням.

Чекаємо на зустріч у Міжнародний день дитячої книги! І не тільки! Раді вас бачити щодня!

#разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору