«Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…»
(М. Рильський)
27 жовтня в Україні відзначають День української писемності та мови. Це свято — привід нагадати про милозвучність, красу та унікальність української мови. Мова має особливе значення для кожного народу, визначаючи його ідентичність. Вона є своєрідним кодом нації.
Книги з виставки розповідають про історію виникнення письма, про розвиток та удосконалення мови, про зачинателів та основоположників української мови. На сторінці бібліотеки у мережі «Фейсбук» представлений історичний калейдоскоп (відео).
Мова є надійною основою розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.