07/08/2022  

Богдан Хмельницький – великий гетьман України

Відкритий перегляд літератури

5 серпня 2022 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією №2 оформлений відкритий перегляд літератури «Богдан Хмельницький - великий гетьман України» (до 365-річчя від дня смерті Богдана Хмельницького (1595-1657), гетьмана України, засновника Української гетьманської держави).

Богдан Хмельницький - великий гетьман України

 

Богдан Хмельницький народився у 1595 році в сім’ї чигиринського сотника, що відбувається з роду шляхтичів. В юнацькі роки майбутній гетьман прослухав курс граматики, поетики і риторики у львівському єзуїтському колегіумі. Крім рідної мови він володів польською, латинською, турецькою та французькою.
Зовсім молодим Хмельницький подався до лав козацького війська, де відразу ж проявив себе як хоробрий воїн.
В 1647 році Хмельницький почав підготовку народного повстання проти польського панування в Україні. Вже 9 лютого 1648 року козаки обрали Хмельницького першим гетьманом Запорізької Січі. У тому ж році під керівництвом Богдана розпочалася національно-визвольна війна українського народу.
Богдан Хмельницький увійшов у історію, як видатний військовий і політичний діяч. Одним з його найбільших здобутків було те, що він зміг об’єднати різні верстви населення навколо ідеї національного визволення. Саме в ході національно-визвольної боротьби і здійснювався процес формування української державності.
Про Хмельницького складені сотні пісень. У його честь названі міста і селища. Його ім’я прославлене в оповіданнях, повістях, фільмах, і, звичайно, овіяне легендами.
До уваги читачі представлені історичні видання та художні твори про Богдана Хмельницького.

 

Прокрутити вгору