27/01/2022  

Біль втрачених поколінь

Виставка-спогад

КЗ «Дворічанська Публічна бібліотека» запрошує жителів Дворічанської громади відвідати виставку-спогад «Біль втрачених поколінь», яка присвячена Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.

Біль втрачених поколінь

 

Щороку 27 січня ми разом з усією світовою спільнотою вшановуємо пам’ять жертв Голокосту – мільйонів жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Масштаби цієї страшної трагедії шокують: на українських землях жертвами Голокосту стали сотні тисяч представників єврейського народу та інших національностей, а в найбільшому нацистському таборі смерті Аушвіц поблизу польського міста Освенцим мученицькою смертю загинуло близько 1,4 мільйона людей.

Офіційно визнано, що нацисти вбили від 5,5 до 6,1 млн. євреїв, ромів, представників інших груп і меншин, інвалідів, політичних супротивників.

Книжкова виставка дає можливість зануритися в давні події, познайомитися з болючими спогадами очевидців, розгледіти справжню дружбу, любов та людяність попри страх бути викритими при спробі  допомоги євреям. Це художні та документальні книги спогадів, які написані на реальних подіях.

Пам’ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що таять в собі тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть  та расизм.
Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні  цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі.

 

Прокрутити вгору