29/01/2024  

Бій за майбутнє України

Виставка-вшанування

29 січня 2024 року Олексіївською сільською бібліотекою-філією представлено виставку-вшанування "Бій за майбутнє України" (до Дня пам'яті Героїв Крут).

Бій за майбутнє України

 

29 січня – День пам’яті Героїв Крут: пам’ятна дата боротьби за нашу незалежність. Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління. Взимку 1918-го, так і 2022-го кращі з кращих стали на захист Києва та всієї України від російської навали.

Тоді українські хлопців віддали своє життя за рідну країну та на кілька діб зупинили більшовицьку армію, яка прямувала на Київ. Затримавши ворога, дали змогу владі укласти Брестський мирний договір. 29 січня 1918 року на залізничній платформі в Крутах до 520 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії.

Бій під Крутами тривав близько шести годин, у ньому загинули від 70 до 100 бійців з української сторони. Втрати більшовицьких військ тоді сягнули 300 людей. Тоді захисники української незалежності не змогли вистояти в боротьбі з переважними силами агресора. Сьогодні ми маємо завершити їхню справу. У нас є професійна, патріотична та вмотивована армія, міжнародна підтримка. І ми знаємо, що поразка у війні з Росією означає для українців репресії, Голодомор, депортації та знищення нашої ідентичності.
Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, співаки.

Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі.

Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному.

Слава Україні!Героям Слава!

Виставка вміщує матеріали , які висвітлюють події того часу.

#разомдоПеремоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору