25/09/2023  

Бабин Яр: якою є наша пам’ять

Виставка-пам'ять

25 вересня 2023 року Мурафською сільською бібліотекою-філією експонується виставка-пам'ять «Бабин Яр: якою є наша пам'ять» (до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру).

Бабин Яр: якою є наша пам'ять

 

29-30 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.

Пам’ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

До роковин трагедії у бібліотеці організована виставка-пам’ять «Бабин Яр: якою є наша пам’ять». На ній представлені документальні видання, наукові розвідки істориків.

#разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору