08/08/2022  

Б. Хмельницький – фундатор української державності

Виставка-портрет

6 серпня 2022 року Основ' янською сільською бібліотекою-філією до 365 річниці з дня смерті Богдана Хмельницького була представлена виставка-портрет "Б. Хмельницький - фундатор української державності". На виставці експонується література історичного та довідкового характеру.

Б. Хмельницький - фундатор української державності

 

Життя Б. Хмельницького тісно переплетене з людьми багатьох тисяч украінців – це шлях блискучих перемог і гірких поразок, глибоких роздумів і знахідок.

Богдан Хмельницький – людина-легенда. Це єдиний в історії України загальнонаціональний лідер, за яким піднявся весь народ.

Син дрібного шляхтича, вихований у козацькій стихії, Б. Хмельницький зумів стрибнути через голову й повернув Україні те, що розтринькала стара українська еліта й шляхта – власну державу.

Він досяг визнання цієї держави близькими і не дуже християнськими сусідами. Вперто і послідовно одстояв ідею згромадження під власною булавою усіх українських етнічних земель. Б. Хмельницький залишив після себе, за тогочасними уявленнями, незалежну державу.

Пам’ять про неї не затерли ні старанне викорчовування Росією будь-яких ознак козацької державності, ні замовчування в радянські часи навіть самого факту існування Української козацької держави.

Сучасники назвали Богдана “рятівником усієї Русі”. Та, мабуть, найвеличнішу оцінку Б. Хмельницькому дав через півтора століття невідомий автор “Історії Русів”: “Таких людей Провидіння Боже віками тільки породжує в людстві для особливих його намірів і призначень… Він був найліпший у народі верховий начальник, а у війську безприкладний вождь“. Попри весь свій пафос така оцінка влучно передає одне – феноменальне значення Б. Хмельницького для долі українського світу.

 

Прокрутити вгору