26/05/2022  

Апостоли рідної мови

Книжкова гостина

24 травня 2022 року Олексіївською сільською бібліотекою-філією оформлено книжкову гостину «Апостоли рідної мови» (до Дня пам’яті слов’янської писемності та мови. День Рівноапостольних Кирила і Мефодія).

Апостоли рідної мови

 

Книжкова гостина представляє видання з розвитку письма та книги, інформацію про братів Кирила та Мефодія, творців слов’янської азбуки перших перекладачів богослужбових книг на слов’янську мову, різноманітні навчальні посібники, словники, довідники та підручники мовознавчого характеру.

24 травня відзначається День слов’янської писемності та культури. Це свято пов’язане з постатями двох християнських діячів – Кирила й Мефодія, які стали видатними авторами нової системи писемності, створеної для слов’ян.

Брати Кирило і Мефодій були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця».

Ця система писемності лягла в основу сучасного кириличного письма, поширеного в Східній Європі та частково в Азії. Вони підняли освіту і спільну культуру на високий щабель, заклавши основи церконослов’янської писемності, фундамент усіх слов’янських літератур.

День слов’янської писемності і культури нагадує нам сьогодні про наше духовне коріння, наповнює особливим почуттям до рідної мови.

 

Прокрутити вгору