06/03/2024  

А жінка в світ приходить для любові

Виставка-знайомство

6 березня 2024 року з нагоди Міжнародного жіночого дня в Мурафській сільській бібліотеці-філії експонується виставка-знайомство «А жінка в світ приходить для любові».

А жінка в світ приходить для любові

 

Жіночий образ в усі часи надихав поетів і музикантів, художників і композиторів. Муза і берегиня сімейного вогнища, вчена і літераторка, майстриня і мандрівниця…

Навесні кожного року 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день. Виникло це свято на початку ХХ століття. У багатьох європейських країнах воно святкується з 1911 року як день міжнародної солідарності жінок за свої права. Відомо, що саме 8 березня 1857 року робітниці текстильної промисловості міста Нью-Йорк провели акцію протесту. Вони вимагали скоротити робочий день, підвищити заробітну плату до рівня чоловіків. Із  1977 року це свято відзначається ООН. В Україні воно має статус державного.

Протягом багатьох століть люди оспівували та прославляли в піснях і віршах образ матері – берегині чи коханої жінки, благословляючи її ім’я. Українки вже багато століть виявляють і велич почуттів, і талант материнства, і велич справ.

Можна навести чималий список жінок, які прославляли рідну землю. Це поетеси Леся Українка та Ліна Костенко, художниця Катерина Білокур, співачки Раїса Кириченко та Ніна Матвієнко, актори Соломія Крушельницька та Наталія Ужвій і багато-багато інших.

На виставці представлено видання, в яких образ жінки подається у різних сферах її діяльності. Тут читачі знайдуть різноманітну літературу, і кожен зможе підібрати собі щось цікаве та корисне.

Зі святом весни вас, любі жінки!

Запрошуємо всіх ознайомитися зі святковою книжковою виставкою.

 

#разом_до_Перемоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору