21/02/2024  

А рідна мова й Україна – це найдорожче що в нас є

Книжкова виставка

21 лютого 2024 року Олексіївською сільською бібліотекою представлено книжкову виставку «А рідна мова й Україна - це найдорожче що в нас є» (до Міжнародного дня рідної мови).

А рідна мова й Україна - це найдорожче що в нас є

 

Щорічно, 21 лютого, люди по всьому світу святкують Міжнародний день рідної мови, свято, яке почали відзначати досить недавно. Воно було встановлено у листопаді 1999 року під час тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, маючи на меті захист мовної та культурної різноманітності.

Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови, свято української мови — одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.

Мовну ідентичність нашої солов’їної намагалися ліквідувати більше, ніж будь-яку іншу мову. Як стверджує Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирають мову». Українці, 21 лютого вітають своїх рідних та друзів з Днем рідної мови — української мови, маючи на меті віддати їй шану, зберегти єдність та міцність українського народу, які починаються саме з мови.

Віримо в розквіт нашої рідної мови і своєю діяльністю наближаймо його, продовжуємо свій історичний хід із рідним словом на вустах!

Вітаю вас, дорогі друзі, з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

Виставка вмішує матеріали для досконалого вивчення та поглиблення знань з української мови. Запрошуємо в бібліотеку тих, хто любить рідну мову, бажає її вдосконалити, щоб вона звучала чисто, легко і невимушено!

#разомдоПеремоги_з_бібліотекою

 

Прокрутити вгору