17/01/2022  

Життя і творчість Є.П. Гуцала

Виставка-перегляд

14 січня 2022 року Пархомівською сільською бібліотекою-філією №2 оформлена онлайн виставка-перегляд «Життя і творчість Є. П. Гуцала» (до 85-річчя від дня народження Євгена Пилиповича Гуцала, українського письменника).

Життя і творчість Є.П. Гуцала

 

Народився Євген Пилипович  Гуцало 14 січня 1937 року в селі Старому Животові (нині — Новоживотів) Оратівського району Вінницької області в родині сільських учителів. У дитинстві він захоплювався читанням книг, бо йому цікаво було довідатись із них про життя, якого він не знав і яке відкривав уперше. Любов до читання з часом переросла в захоплення віршування. Про своє дитинство письменник розповідав у багатьох оповіданнях, у тому числі в повісті «Сільські вчителі», «Шкільний хліб», «У гаї сонце зацвіло».

Євген Гуцало був нагороджений літературною премією імені Юрія Яновського (1982)  за збірки оповідань «Орлами орано», «Що ми знаємо про любов», «Полювання з гончим псом» і «Оповідання з Тернівки»; державною премією України ім. Т.Г.Шевченка (1985) — за дитячі збірки «Саййора», «Пролетіли коні»; міжнародною премією  фундації  О. і Т. Антоновичів (1995) — за роман-трилогію «Позичений чоловік»; премією ім. Івана Огієнка (1995) — за публіцистичну книжку «Ментальність орди».

Твори Є. Гуцала об’єднує любов до простої людини, любов до життя в усій його не завжди видимій складності, прагнення зрозуміти й облагородити чесну людину, а нечесну, морально ницу – викрити перед людьми.

До уваги читачів представлені художні твори письменника та відомості про творчість і життя.

 

Прокрутити вгору