Регіональний тренінговий центр

Регіональний тренінговий центр

 

Відкрито 24 червня 2010 року

 

Регіональний тренінговий центр Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки був створений в рамках програми «Бібліоміст» і працює над подоланням інформаційної нерівності яка існує в суспільстві.

Головним завданням Центру є розвиток регіональної бібліотечної інфраструктури шляхом підвищення кваліфікації працівників бібліотек області. Здобути нові знання та навички у центрі зможуть не лише працівники бібліотек-учасниць програми «Бібліоміст» але й фахівці з інших бібліотек, користувачі бібліотеки, представники громади. Завдяки реалізації програми „Бібліоміст” в Україні сучасні бібліотеки розширюють спектр послуг і коло відвідувачів, що сприяє соціально-економічному розвитку регіонів.

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агенства США з міжнародного розвиитку (USAID), Міністерства культури і туризму України, Української бібліотечної асоціації. На підтримку програми в Україні Фундація Білла і Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 млн. доларів США.

«Бібліоміст» допомагає місцевим громадам в Україні, модернізуючи доступ до інформації в публічних бібліотеках шляхом обладнання бібліотек технікою, щоб покращити громадянам доступ до інформації, а також навчання бібліотекарів користуватися новітніми технологіями, щоб краще обслуговувати користувачів.

Мета діяльності Регіонального тренінгового центру:

  • навчання бібліотекарів Харківщини комп’ютерній грамотності та використання можливостей інформаційних технологій для надання нових бібліотечних послуг
  • навчання різних груп користувачів комп’ютерній грамотності
  • надання безкоштовного доступу до Інтернет

 

Для реалізації проекту Харківській ОУНБ безкоштовно надано сучасне компьютерне обладнання, відповідне програмне забезпечення, актуальні навчальні плани та програми розроблені Українською бібліотечною асоціацією.

В Регіональному тренінговому центрі проводиться навчання різних груп користувачів бібліотеки, а у вільний від навчального періоду час всім бажаючим надається можливість безкоштовного доступу до Інтернету.

Сучасна матеріальна база РТЦ використовується партнерами бібліотеки для проведення різноманітних тренінгів, презентацій із застосуванням мультимедійного обладнання, вебінарів, зустрічей, відео-конференцій, круглих столів, та ін..

Прокрутити вгору