Майстерня медійної грамотності

Майстерня медійної грамотності

 

Соціальний проєкт

Проєкт, створений у відповідь на виклики сучасного світу: інформаційні війни, маніпуляції, пропаганду та фейки у різноманітних медіа.

Кожного дня на людину виливаються тонни інформації з медіа: книг, журналів та газет, телевізора, інтернету та соціальних мереж, електронної пошти та гаджетів, проте більшість з цієї тонни – неправда, викривлення або просто щось зайве, непотрібне. В таких умовах дуже важливо вміти розрізняти правдиві та неправдиві дані, критично сприймати будь-яку отриману інформацію та опанувати базові навички медіаграмотної людини.


Мета проєкту: сприяти формуванню високої інформаційної культури користувачів бібліотеки, розвинути критичне мислення та навички, необхідні медіаграмотним людям, а також надати практичні інструменти для перевірки інформації та захисту від негативного впливу медіа.


Ми пропонуємо тренінги для будь-якого віку: від молодших школярів до найстаршого покоління, а також тренінги для бібліотечних працівників, що планують стати тренерами та надалі навчати своїх користувачів.

На тренінгах розглядаються наступні теми:

  • інтерактивні форми та методи в процессі проведення тренінгів
  • критичне мислення
  • маніпуляції та пропаганда в медіа
  • фактчекінг та верифікація, інструменти для перевірки інформації
  • основи інформаційної безпеки та медіа-гігієни

 

Окрім теоретичного матеріалу учасники тренінгу спробують себе в ролі журналістів, редакторів, фактчекерів та разом із тренером навчаться розрізняти різні прийоми для маніпуляції свідомістю аудиторії під час цікавих вправ.

Слідкувати за новинами проекту можна на сторінці бібліотеки в соцмережі Facebook за хештегом #майстерняМ_ХОУНБ

  • Запис на тренінги за телефоном: 731-25-16.
Прокрутити вгору