05/07/2023  

Публічні бібліотеки під час військової агресії РФ: досвід, виклики, плани

Школа професійної майстерності керівників публічних бібліотек Харківської області

5 липня 2023 року для керівників публічних бібліотек Харківської області було проведено онлайн Школу професійної майстерності на тему: «Публічні бібліотеки під час військової агресії РФ: досвід, виклики, плани».

Публічні бібліотеки під час військової агресії РФ: досвід, виклики, плани

 

Бібліотеки регіону сьогодні, незважаючи на складну та небезпечну ситуацію, продовжують підтримувати свої громади. Вже понад рік бібліотеки області актуалізують бібліотечні фонди. Питання актуалізації бібліотечних фондів публічних бібліотек гостро стоїть на порядку денному. Про це підсумовувала директор Харківської ОУНБ Наталя Шостко. Публічні бібліотеки Харківської області продовжують роботу з актуалізації бібліотечних фондів, до процесу долучаються деокуповані громади.

Ганна Бакаєва, завідувачка науково-методичного відділу Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, ознайомила «школярів» із новаціями у формах статистичної звітності № 6-НК «Звіт про діяльність державних, публічних бібліотек, централізованих бібліотечних систем (ЦБС), що віднесені до сфери управління Міністерства культури і туризму України», «Зведений звіт про діяльність публічних бібліотек» та № 80-а-рвк (річна) «Зведений звіт публічних та спеціальних бібліотек». Також вона розповіла про окремі показники бібліотечної статистики, що викликали найбільше запитань у бібліотечної громади. Ганна Володимирівна наголосила, що Національна бібліотека імені Я. Мудрого готує до випуску методичні рекомендації з цього питання.

Наталія Чуфещук, завідувачка відділу комплектування Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка м. Кам’янського поділилась досвідом роботи з промоції читання «Book Time: промоція читання за допомогою TV».
Учасники пройшли експрес-курс бійця інформаційного фронту від тренерки проєкту «Майстерня медійної грамотності» Ольги Зубренко «Бібліотекар в медіапросторі: виклики, можливості небезпеки». Під навалою фейків, пропаганди та маніпулятивних матеріалів сьогодні буває дуже складно віднайти хоч частку правди.

Про роботу обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культури розповіла О.В. Олійник, методист ОНМЦ.

Завідувачка Регіонального центру інформації «Харківщина» Харківської ОУНБ Л.О. Сашкова розповіла про пошкодження та культурний спротив бібліотек Харківщини, ознайомила учасників із інформаційно-бібліографічними ресурсами ХОУНБ – об’єктами збереження подій воєнного лихоліття.

В.М. Лупіцька, заступниця директора з загальних питань Харківської обласної бібліотеки для дітей, ознайомила «школярів» із всеукраїнськими та обласними конкурсами 2023 року у системі всебічного розвитку юних користувачів.

Про один із перспективних напрямків діяльності бібліотек Харківської області (створення молодіжних хабів) інформувала Н.Ю. Саліна, завідувачка сектору розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Харківської обласної бібліотеки для дітей.

Дуже приємно було знову зустрітися з колегами та переконатись, наскільки активними є бібліотекарі Харківщини. Ми разом працюємо на перемогу, віримо в ЗСУ та чекаємо на наступні зустрічі в стінах нашої бібліотеки.

 

Прокрутити вгору