14/12/2023  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

Псевдоніми… цікавий та загадковий світ. У кожного псевдоніма своя історія та причини появи. Сьогодні поговоримо про чудову харківську письменницю, яка теж не підписує свої численні книги справжнім ім’ям.

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

 

Наталія Гавриленко народилася та виросла у нашому місті, закінчила історичний факультет Харківського державного університету (нині Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна). Під псевдонімом «Симона Вілар» почала публікуватися у далекому 1994 році. Узяла гучне іноземне ім’я тому, що на той час видавництва вважали вигіднішим і популярнішим публікувати книги іноземних авторів. Своє справжнє прізвище «Гавриленко» письменниця вказувала як «автор перекладу з французької».

Симона Вілар працює у жанрах історичного роману та слов’янського фентезі. Автор дуже серйозно підходить до своєї роботи і ретельно опрацьовує тему майбутнього роману. В одному з інтерв’ю вона говорила: «Оскільки я пишу про минуле, то намагаюся як найточніше передати колорит описуваної епохи, стежити за історичною канвою, вплітати в розповідь достовірні факти, які б розширили світогляд моїх читачів. І якщо після прочитання книги, вони краще розбиратимуться в тому чи іншому історичному періоді або захочуть самі перевірити, як було в ті далекі часи – я вважаю своє завдання виконаним…».

Величезну популярність здобули її цикли історичних романів: «Анна Невіль» та «Нормандська легенда» (кожен складається з чотирьох книг), трилогії «Далеке світло» і «Світорада», цикл книг «Відьма» та інші романи.

У читачів нашої бібліотеки книги С.Вілар теж користуються великою популярністю. Разом з героями поринаєш у дивовижний світ слов’янського фентезі, підкорюєш нові простори зі сміливими вікінгами, береш участь у хрестових походах тамплієрів і змовах при захопленні київського престолу, захоплюєшся надздібностями прекрасної Малфріди або співпереживаєш історії юної княжни Світоради, розгадуєш таємниці похмурих замків і підземель Англії, Франції, Шотландії…

Бажаєте дізнатися більше – дивіться розділ  Краєзнавча книга Харківщини, Мова. Фольклор. Літературне життя  та електронний каталог

Тож знайомтесь з виданнями онлайн і приходьте за ними до бібліотеки.

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору