23/11/2023  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

Пропонуємо до вашої уваги книжкові новинки, які нещодавно поповнили краєзнавчий фонд РЦІ «Харківщина» та погортати раніш видані книги

Новинки краєзнавчого фонду  РЦІ «Харківщина»

 

По дорозі на роботу почули у метро розмову молодих людей про виставку живопису. Та й подумали: «як здорово, що навіть у наш складний та неспокійний час людей тягне до прекрасного». Відразу захотілося підійти до розділу «Мистецтво» у краєзнавчому фонді нашої бібліотеки. Вам також стало цікаво? Пропонуємо ознайомитися з новинками та погортати раніш видані книги з цієї теми:

 


Друга Бієнале молодого мистецтва : 17.09.–31.10.2019, Харків : каталог. – Харків, 2019. – 227 с. : іл. – Текст: укр., англ.

Конкурс-фестиваль «Бієнале сучасного мистецтва» започатковано Міністерством культури України з метою сприяння творчій реалізації молодих талановитих митців, збереження і примноження інтелектуального потенціалу України, популяризації сучасного мистецтва.

Друга Національна Бієнале молодого мистецтва – це найбільш масштабний форум сучасного мистецтва, який є довгоочікуваною та знаковою подією. Роботи молодих художників презентують широкий діапазон нових форм образотворчості. Поруч з роботами вже знаних майстрів демонструється динаміка розвитку художніх процесів у нашій країні. Учасники основного проєкту Бієнале представляють українське мистецтво, яке вже стало невід’ємною складовою міжнародного арт-простору. Проєкт окрім експозиційної частини представив розлогу програму освітніх заходів. Такий формат акції став чудовим подарунком харків’янам, можливістю відсторонитися від буденності, поринути у світ мистецтва та відкрити для себе нове, пізнавальне й цікаве.

 

Новиков А.О. Слобожанський драматичний театр. Нариси історії : до 210-річчя постійн. громад. театру в Харкові / А.О.Новиков. – Харків : ХДПУ, 2002. – 108 с. : портр.

У книзі простежується історія розвитку Слобожанського драматичного театру, що майже 150 років був лідером театрального мистецтва в Україні, від самого його зародження наприкінці ХVІІІ ст. до середини 1930-х років. Чимало сторінок монографії присвячено всесвітньо відомим корифеям української культури, які тривалий час жили і працювали на Слобожанщині – Г.Квітці-Основ’яненку, М.Кропивницькому, М.Синельникову, Л.Курбасу. Значна увага у праці приділяється також діяльності першої в країні дитячої трупи Марка Кропивницького, що була заснована в його садибі на хуторі Затишок (нині Куп’янського району Харківської області). Дуже цікава та пізнавальна книга для усіх шанувальників театрального мистецтва і може бути використана як навчальний посібник з харківщинознавства.

 

Бажаєте дізнатися ще більше – дивіться Краєзнавча книга Харківщини, Мистецтво. Тож знайомтесь із виданнями онлайн і приходьте за ними до бібліотеки.

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору