02/11/2023  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

Пропонуємо до вашої уваги книги, які видано на замовлення Харківської обласної військової адміністрації для документування воєнних злочинів російської федерації проти мирного населення України, знищення житла та об’єктів інфраструктури

Новинки краєзнавчого фонду  РЦІ «Харківщина»

 

Сьогодення, 616-й день війни, і практично на кожному кроці можна побачити страшні руйнування та глибокі сліди російського вандалізму. Боляче бачити та усвідомлювати, але це треба пам’ятати, бо без пізнання свого минулого людство не може мати гідного майбутнього. Пропонуємо до вашої уваги книги, які видано на замовлення Харківської обласної військової адміністрації для документування воєнних злочинів російської федерації проти мирного населення України, знищення житла та об’єктів інфраструктури:

Хроніки війни. Харківщина = War chronicles. Kharkiv region : [2022 рік : фотоальбом] / Харків. обл. військ. адмін. – Харків : ТОВ «ДІДЖИТАЛ СИСТЕМС», 2022. – 237 с. : іл. – Текст парал.: укр., англ.

Місто-герой України. Місто незламних – саме так не одне покоління буде називати Харків після війни з Росією. Бійці Збройних Сил України, прикордонники, добровольці, нацгвардійці, волонтери та всі харків’яни ціною надлюдських зусиль у крижаному березні 2022 року показали, хто справжній господар Слобожанщини. Харківщина понівечена, та нескорена. Харків поранений, однак від того ще більш запекло готовий бити ворога. Окупанти зруйнували будинки жителів Харківщини, але ніколи не зможуть знищити їхню любов до рідної землі. Вони зруйнували музей Г.Сковороди, але не стерли з нашої пам’яті його філософію. Росіяни спалили сотні гектарів хліба, але вільне небо і золоте колосся ніколи не перестануть бути нашим синьо-жовтим оберегом…

Хроніки звільнення. Харківщина = Liberation chronicles. Kharkiv region / Харків. обл. військ. адмін. – Харків : ТОВ «ДІДЖИТАЛ СИСТЕМС», 2022. – 259 с. : іл. – Текст парал.: укр., англ.

Часткова окупація росіянами Харківської області розпочалася 24 лютого 2022 року…

Перша масштабна хвиля деокупації розпочалася вже у березні і тривала до кінця квітня. Тоді з полегшенням видихнули східні та північні райони Харкова, російських терористів відігнали від околиць Дергачів, з Вільхівки, Малої Рогані. Битву за сам Харків російськи окупанти програли остаточно. Друга хвиля контрнаступу повернула під український прапор понад 30 процентів загальної території Харківської області. Наш прапор знов побачили Балаклія, Шевченкове, Ізюм, Куп’янськ, Борова, Вовчанськ, Козача Лопань, Липці і багато менших сіл і селищ. Під свій контроль Сили оборони взяли майже всю протяжність державного кордону на півночі області… Утім ціна окупації та звільнення області виявилася чималою, про що й свідчать усі фото цієї книги.

Війна не тільки принесла українському народові горе, страждання та руйнування, але й вкотре продемонструвала, що наші люди, особливо в часи суворих випробувань, здатні на взаємодопомогу, співчуття та підтримку одне одного.

Бажаєте дізнатися ще більше – дивіться нашу «Краєзнавчу книгу»:

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору