27/10/2023  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

Новинки краєзнавчого фонду  РЦІ «Харківщина»

 

Любий Харкове, наше рідне місто!

Хтось у ньому народився та виріс, хтось приїхав на навчання і залишився тут, а хтось поїхав з міста, але зберіг його у своєму серці і спогадах назавжди. Ми пишаємось Харковом і, незважаючи на всі складнощі останніх подій, називаємо його «Першою столицею», містом науки та освіти. Яскраві сторінки історії міста перевиті героїчним духом та трудовою звитягою. Усе це – завдяки його жителям, які прославляли та захищали його в минулому, тепер і в майбутньому.

Пропонуємо до вашої уваги книгу з новітньої історії нашого міста.

Бура Д.М. Битва за Харків. 2014 рік / Д.М.Бура, Ю.Є.Бутусов ; худож.-оформлювач М.Мендор. – Харків : Фоліо, 2023. – 478 с. – (Хроніка).

7 квітня 2014 року, 8-ма година вечора. У центрі Харкова на проросійському мітингу біля ХОДА сепаратисти висловили недовіру депутатам Харківської облради та проголосили створення «суверенної держави» під назвою «Харківська народна республіка».

Усі події, які відбувалися у Донецьку від березня 2014 року, могли повторитися у Харкові. Утім саме це місто першим стало чинити опір проросійським терористам. «Харків – місто дуже специфічне. Нас не хвилює, що відбувається десь навколо. Нас хвилює, що робиться саме в нашому місті», – кажуть місцеві.

«Битва за Харків» містить інтерв’ю харків’ян – активістів, депутатів, бізнесменів, культурних діячів, котрі вийшли у листопаді 2013 року боротися за рідний Харків і стояли до кінця. Також зібрані спогади працівників СБУ та контррозвідки, які знаходили російський слід в українському місті і розкривали теракти 2014–2015 рр.

У фонді відділу ця книга є також англійською мовою (книги видано одночасно: мовою оригіналу та перекладна Bura Daria. Battle for Kharkiv. 2014 / D.Bura. – Kharkiv : Folio, 2022. – 478 p.

 

Тож знайомтесь із виданнями онлайн і приходьте за ними до бібліотеки. Бажаєте дізнатися більше – дивіться нашу «Краєзнавчу книгу»:

 

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору