17/04/2025  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

А у нас нові надходження літератури! І цього разу хочеться звернути увагу на поетичні збірки.

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

 

Відомий французький письменник Ромен Роллан вважав, що «поезія полягає не в ритмічному поєднанні слів, але в дусі, який охоплює широкі горизонти і бачить далі і глибше, ніж очі людини».

Саме так створює свої вірші харків’янка Ганна Яновська. Талановита поетка, перекладачка, художниця, – вона вміє бачити душею, відчувати чужий біль і співпереживати. Її нова книжка віршів «Сили безплотні, людські й безпілотні» – це роздуми про незримі сили, які формують наш світ у найскладніші часи, «коли повітря наповнене дивними вітрами, котрі можуть обпекти жаром ненависті чи обморозити відчаєм».

Яновська Г. Сили безплотні, людські й безпілотні : поезії / Г.Яновська. – Харків : Жорж, 2024. – 79 с. – (Художня література).

Більшість цих віршів написані після початку повномасштабного вторгнення й основними темами збірки є війна, людська стійкість, надія і незримі сили, які впливають на наше життя. Вірші досліджують, як ці сили пробуджують в нас ті чи інші чуття, як вони формують нашу реакцію на події навколо. І хоча війна не завжди знаходиться на першому плані, проте її присмак проступає в кожному рядку, кожному слові. Саме в небезпечні часи ми відчуваємо, що повітря сповнене незримих сил і течій – добрих і злих, прихильних до когось і байдужих. Ті чи інші сили й чуття прокидаються і в нас самих – про них, а разом з тим і про нас ця книжка та зібрані в ній історії.

Поетична збірка ще однієї харків’янки – Антоніни Тимченко «Мис доброї надії» про відчуття дому та сподівання знайти цей дім.

Тимченко А. Мис доброї надії = Cape of Good Hope» : поезії / А.Тимченко. – Харків : Вид. О.Савчук, 2024. – 111 с. – Текст: укр., англ.

Назва не має нічого спільного з географічним поняттям. Ідеться про місце пошуку віри, надії та любові, позбавлення від страхів, крок до гармонії та вміння радіти.

Вірші написані до та під час війни – це, по суті, історія однієї людини, доля та почуття якої можуть здатися знайомими багатьом. Людям, які жили звичайним життям, навчалися, кохали, народжували дітей. А потім дізналися, що таке війна. І ще книжка – слова подяки Богу, який завжди підтримує нас, дає надію. Усі ми стоїмо на порозі майбутнього, молимося, аби воно було мирним, аби ніхто не помер. Ми всі стоїмо на мисі Доброї Надії.

 

 

 

 

Цікаво? Полюбляєте поезію, хочете поринути у світ рим та почуттів – дивіться розділ Мова. Фольклор. Літературне життя нашої Краєзнавчої книги.

Знайомтесь із виданнями онлайн і приходьте за ними до бібліотеки.

 

Матеріал підготувала головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутка до верху