13/10/2023  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

Новинки краєзнавчого фонду  РЦІ «Харківщина»

 

Що може бути милішим серцю будь-якої людини, ніж згадки про рідний край? Земля, де народився й виріс, звідки походить твоє коріння, стає для людини священною, особливо, якщо ти змушений тимчасово залишити батьківщину…
Ви також цікавитесь історією, любите дізнаватися невідомі факти та деталі про минуле країни? Тоді пропонуємо вам ознайомитися з двома книгами, які нещодавно надійшли до фонду РЦІ «Харківщина»:

 

Авілов В.М. Старий Ізюм. Записки краєзнавця / В.М.Авілов. – Харків : Факт, 2021. – 336 с. : іл.

Ізюмський краєзнавець Валер’ян Авілов – палкий любитель старовини – описав все, що знав та пам’ятав про відомих діячів Ізюма, про овіяні міфами підземні ходи та катакомби, загублені татарами скарби на переправі Дінця, спогади нащадків козаків ізюмського полку, мусульманські поховання, перший у місті автомобіль, театр та багато іншого. Можна сміливо сказати, що у книзі представлена вся історія міста і краю. Також автор живо описав мешканців Ізюма, їх побут, діяльність та курйозні випадки, деякі з яких викликають посмішку, а деякі змушують замислитись.
Цікавим може видатись іменний покажчик наприкінці книжки, де мешканці міста зможуть знайти знайомі прізвища.

Дзвонар : зб. ст. і спогадів про Опанаса Заливаху. – Харків : ТОВ «Вид-во «Права людини», 2017. – 240 с.

Минуло понад 15 років, як художник Опанас Заливаха, уродженець с. Гусинка Куп’янського району пішов у засвіти. Але інтерес до його творчості та подвижницького життя не згасає. Діяльність художника відзначена Шевченківською премією 1995 року. У 2003 і 2016 року видано два альбоми його творів. Роботи виставлялись на персональних виставках в Івано-Франківську, Львові, Києві й за кордоном: у Торонто, Лондоні та Нью-Йорку.
Написано чимало спогадів про О.Заливаху і розвідок про його творчість. Робота над цією книжкою почалася за ініціативою Івана Русина, співтабірника і близького друга Опанаса Заливахи та Василя Овсієнка. Вони зібрали і впорядкували спогади друзів, дослідження та роздуми мистецтвознавців про творчість видатного художника. До книги також увійшли інтерв’ю, кілька листів і окремі твори митця.

 

Бажаєте дізнатися ще більше – дивіться нашу «Краєзнавчу книгу»:

 

 

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору