Знайомтесь, фонд РЦІ «Харківщина» поповнився саме такими виданнями:
Легенда Слобожанщини. Маруся Вольвачівна у спогадах, матеріалах, листах. – Житомир : Вид. О.О.Євенок, 2020. – 208 с. : іл.
У збірнику, який присвячено пам’яті відомої української письменниці Марусі Вольвачівни (Вольвач Марія Степанівна), зібрано листи, літературну критику, а також довідкові матеріали, які висвітлюють життя та діяльність забутої письменниці, яка лише через століття повернулася до українського читача.
Про неї відомо небагато. Народилася на Харківщині 1841 року. Знання набувала самотужки (свої перші вірші Маруся складала подумки, бо ще не вміла читати і писати). Дуже талановита поетеса й письменниця, але перші поезії були надруковані, коли жінці виповнилося 46 років. Її творчий доробок цінний образністю художнього слова, національним колоритом, іронічним гумором та глибоким ліризмом. Високу оцінку творчості М.Вольвач дали Микола Сумцов та Іван Франко.
Актриса Мария Капнист. – Харьков : Права людини, 2021. – 479 с. : ил. – Часть текста: укр.
Книга підготовлена до 100-ї річниці від дня народження актриси. Марія Ростиславівна – остання вроджена графиня, прямий нащадок легендарного венеціанського графа Базиліо Капніссі, що родом з острова Закінф. Відомо, що граф був призначений козацьким сотником до Малоросії, де його й стали називати Капніст.
Книга ознайомить вас із життям та творчістю Марії Капніст, ви побачите, яка в ній жила велика любов до природи, до людей. Крім того, дізнаєтеся історію самого роду Капністів, невіддільною частинкою якого була актриса (девіз герба – «У вогні непохитні» – цілком і повністю належав і їй!). Отримаєте коротку інформацію про інших, найяскравіших представників цього стародавнього роду.
До книги увійшли як раніше опубліковані матеріали про життя та творчість Марії Капніст, так і спогади про зустрічі з нею, а також є розділ листів. Творчості актриси присвячено два документальних фільми, Укрпошта ввела в обіг поштову марку «Марія Капніст. 100 років від дня народження», її ім’ям названа вулиця в Києві.
Цікаво? Бажаєте дізнатися більше – дивіться розділ Мова. Фольклор. Літературне життя нашої Краєзнавчої книги та розділ Видатні діячі і край
Тож знайомтесь із виданнями онлайн і приходьте за ними до бібліотеки.
Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська
Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»