27/06/2024  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

 

Німецький поет Йоганн Вольфґанґ фон Ґете вважав: «Щодня слід подивитися на гарну картину, прослухати хоч одну пісеньку і, якщо можливо, прочитати хоч якийсь мудрий вислів»… Французький живописець і графік П’єр-Огюст Ренуар стверджував, що «Живопис не розповідають, на нього дивляться»…

А ми все ж таки продовжуємо розмови про мистецтво і сьогодні тема – художники. Нещодавно, 13 травня 2024 р., у Харківському національному економічному університеті ім. Семена Кузнеця відбулася персональна виставка нашого земляка Володимира Анатолійовича Носаня (м. Балаклія, 1970). Це графік, живописець та книжковий ілюстратор, чия творчість відома не тільки в Україні, а й за її межами. Так сталося, що Регіональний інформаційний центр «Харківщина» в той же час отримав нові книги про творчість цього визначного художника. Представляємо їх до вашої уваги:

Володимир Носань. Живопис, графіка = Volodymyr Nosan. Painting, graphic. – Харків : Майдан, 2022. – 255 с. : іл.

Мистецький альбом Володимира Носаня, відомого в Україні художника, дизайнера, члена Національної спілки художників України, доцента кафедри рисунка Харківської академії дизайну і мистецтв.

Альбом містить ранні роботи митця: нариси, літографії, етюди, створені Володимиром Носанем ще під час навчання в Харківському художньо-промисловому інституті в майстерні В.Звольського та В.Гонтарова, а також живопис, створений протягом 2000–2022 років. Жанровий діапазон творчості художника різноманітний – портрет, пейзаж, сюжетно-тематична картина.

Представлена велика вступна стаття мистецтвознавиці Ольги Денисенко української та англійською мовами.
Для широкого кола читачів. Книга з автографом та дарчим написом від автора вже чекає на вас.

Володимир Носань. Живопис, графіка / Харків. орг. Нац. спілки художників України, Харків. держ. акад. дизайну і мистецтва. – Харків : Майдан, 2009. – 67 с. : іл. Образотворчий матеріал.

Автор вступної статті Степан Сапеляк (1951–2012, поет, літературознавець, публіцист, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка) вважає, що поява художника такої
сили – це справжнє свято Української культури.

Володимир Носань займається книжковою графікою, живописом та викладацькою діяльністю. Закінчив Харківське державне художнє училище (1987–1992) та Харківський художньо-промисловий інститут (1992–1998), де навчався у майстернях В.Звольського та В.Гонтарова. З 1995 року – бере участь у виставках та співпрацює з видавництвами. З 2000 року викладає у Харківській державній академії дизайну і мистецтв на кафедрі рисунка. Член ХО НСХУ з 2003 року. Учасник обласних, всеукраїнських та закордонних виставок та пленерів.

 

Цікаво? Бажаєте дізнатися більше – дивіться нашу Краєзнавчу книгу, розділ «Мистецтво»

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору