11/06/2024  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

 

Як же приємно отримувати нові цікаві книги!
Ми продовжуємо знайомити любих читачів із творчістю наших земляків.

Ілюха Ю. Графоманські вірші / Ю. Ілюха. – Харків : АССА, 2023. – 96 с. : іл.

Юлія Ілюха – українська письменниця родом з Харківщини (с. Гонтів Яр). Журналістка, волонтерка, лауреатка Міжнародної українсько-німецької літературної премії ім. О. Гончара (2018), Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018», конкурсів «Новела по-українськи», «Кальміюс», «Смолоскип», «Кримський Інжир». На запитання «якими своїми книгами ви пишаєтесь», вона назвала дві – роман «Східний синдром» та збірку «Графоманські вірші».

«Графоманські вірші» – перша її книжка віршів; й названа так, бо авторка не вважає себе поеткою. Так сталося, що кілька років тому Ю. Ілюха опублікувала у фейсбуці свій перший вірш із гештегом #графоманські_вірші , а тепер ви тримаєте в руках вже друковану збірку. Це книжка поезій про наше життя. Про війну, коріння якої міцно тримає усіх нас, про втрати, які неможливо прийняти, про біль, який, ніколи не вщухає… І про любов. Звісно ж, і про любов. Про віру і надію в нашу Перемогу. Вірші для Юлії – своєрідна психотерапія, публічне проговорювання війни і не тільки. Вони є документацією емоцій воєнного часу.

Знайомтесь із творчістю ще одного харківця:

Кодацький Володимир Петрович – кандидат економічних наук, активний читач нашої бібліотеки, письменник-фантаст («Дві України» : фантаст. роман, 2017).

Презентуємо його нову книгу:

Кодацький В. П. Афганський злом: Шураві на Україно-російській війні / В. П. Кодацький. – Харків : Вид-во «НТМТ», 2023. – 184 с.

Військовий роман. Головний герой, воїн-інтернаціоналіст (афганець), йде добровольцем на Україно-російську війну. Війни дуже часто порівнюють зі спеціальними операціями. Чи доречне таке порівняння, чи ні? На це можуть дати відповідь історики, науковці або політики…

Війна знову прийшла в життя головного героя і його перша війна в Афганістані постійно нагадує про себе, він опиняється в різноманітних ситуаціях, що пов’язані з тією війною. Для широкого кола читачів. Книга з автографом та дарчим написом від автора вже чекає на вас.

 

Бажаєте дізнатися більше – дивіться розділ «Мова. Фольклор. Літературне життя» нашої  Краєзнавчої книги

Знайомтесь із виданнями онлайн і приходьте за ними до бібліотеки.

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору