25/04/2024  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

Весна! Все прокидається, виманює з дому природа… Хочеться взяти в руки м’яча чи ракетку, побалувати себе улюбленою музикою на галявині… А тут і нові книги з цієї тематики приспіли.

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

 

Левенштейн І. Усе буде бадмінтон! Історія та постаті українського бадмінтону / І.Левенштейн. – Харків : Фоліо ; Київ : Академія, 2021. – 253 с. : іл.

В ілюстрованому раритетними світлинами виданні показано процес становлення спортивного бадмінтону на теренах України, головні досягнення наших бадмінтоністів на внутрішній арені та великих міжнародних турнірах.
Харків дав цілу плеяду видатних майстрів бадмінтону – з перших часів його становлення й до сьогодення. На початку 1960-х років інженер Сергій Бондарєв разом із дружиною Веронікою розпочали створювати у Харкові містечко бадмінтону (у парку культури та відпочинку ім. Горького обладнали 30 майданчиків). У 1961 році в місті вже була команда – В.Ліфшиць, Л.Колесніков, В.Воловніков, О.Івановський. Показано цікавий шлях становлення харківських команд, історії видатних спортсменів та тренерів…
Книгу створено до проведення в Києві чемпіонату Європи 2021 року з бадмінтону за підтримки Федерації бадмінтону України. Її автор – відомий спортивний журналіст Ігор Левенштейн.

 

І куди ж без музики! Ви любите джаз?

30 квітня світова спільнота, небайдужа до музики, відзначає Міжнародний день джазу. Свято започатковано ЮНЕСКО у 2012 році. З нагоди свята РЦІ «Харківщина» представляє до вашої уваги своє видання:

Джаз і Харків: моменти історії та яскраві особистості : анот. список літ. / уклад.: Л.О.Сашкова, Л.М.Конопля. – Харків : ХОУНБ, 2023. – 10 с. : іл.

У ньому містяться чимало цікавих фактів про історію виникнення і розвиток цього музичного напряму в нашому місті та про життя талановитих земляків-музикантів. Відомо, що вітчизняне мистецтво джазу сформувалося в 1920-ті роки. Й особливу роль Харкова в історії джазової культури України, засвідчують такі факти:

  • саме в Харкові процес становлення джазу розпочався раніше, ніж в інших містах України – Ю.Мейтус створив у місті перший джаз-банд України (1924);
  • саме в Харкові пройшов перший джазовий концерт та джем-сейшн за участі американських джазових музикантів (1925–1926);
  • саме в Харкові відбулася прем’єра першого в Україні джаз-ревю «Алло, на хвилі 477» (1928);
  • саме в Харкові відкрився перший джазовий клуб (1970).

Цікаво? Бажаєте дізнатися більше – дивіться розділ Фізична культура і спорт та Видання регіонального інформаційного центру Харківщина нашої «Краєзнавчої книги».

Тож знайомтесь онлайн і приходьте до бібліотеки.

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору