09/04/2024  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

Всупереч складнощам воєнного часу в нашій країні виходять книги з різних галузей знання, у тому числі дуже актуальними залишаються питання культури.

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

 

Зовсім недавно закінчився Національний тиждень читання поезії, пропонуємо докладніше ознайомитись із творчістю самобутньої землячки Зої Іванової.

Журавка З. Лети, моє слово… Поезії / З.Журавка. – Кропивницький : Вид. Лисенко В.Ф., 2023. – 207 с. : іл.

«Лети, моє слово…» – дебютна збірка кращих творів поетеси Зої Журавки (псевдонім Зої Іванової) про кохання, вірність, глибоку материнську любов, життєвий біль, патріотичну лірику, сповнену героїзмом і вірою у перемогу.

Багато віршів цієї авторки покладені на музику і стали піснями, брали участь в інтернет-фестивалях авторської пісні й поезії. «То не сім’я літа пташина, то наші янголи-сини», – рядки із твору, який став переможцем фестивалю, а пісня «Сини мої» завоювала приз глядацьких симпатій. Заслужена артистка України Олена Білоконь також виконує пісні нашої землячки.

Друга книга –

 

Вулканов Д. Очень харьковские истории / Д.Вулканов. – Харьков : ФОП Тимофеева О.Ю., 2020. – 206 с.

 

Ця книга – ВИЗНАННЯ В КОХАННІ ХАРКОВУ. Головний герой книги – місто Харків. Його вулиці, площі, будинки та, звичайно ж, люди, їхнє життя. Розповідаючи, автор майстерно складає мозаїчний портрет рідного міста з безлічі епізодів, із сотень маленьких і великих історій, характерних штрихів та деталей. Миті… Фрагменти… Портрет, який не претендує на завершеність. Картина, яку неможливо дописати через те, що річка життя продовжує течію. І це компонує дивовижну за формою та змістом картину. За два роки у книги з’явилося продовження «Очень харьковские истории. Второе дыхание». Ці дві книги можна читати в будь-якому порядку. Тим, хто читав першу книгу,
не треба пояснювати, про що друга. Книги будуть цікаві усім, хто любить пізнавальну літературу, а харків’яни знову згадають знайомі назви та найдорожчі серцю місця.

Бажаєте дізнатися більше – дивіться розділ Мова. Фольклор. Літературне життя нашої «Краєзнавчої книги».

Тож знайомтесь із виданнями онлайн і приходьте за ними до нашої бібліотеки.

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору