03/10/2023  

Новинки краєзнавчого фонду РЦІ «Харківщина»

У фонді РЦІ «Харківщина» є новинки на різний смак.

Новинки краєзнавчого фонду  РЦІ «Харківщина»

 

Війна багато змінила у нашому житті, з’явились нові звички та дії, але читання завжди залишається з нами й заспокоює душу. Усі ми скучили за захоплюючими літературними подорожами і цікавими книжками. У фонді РЦІ «Харківщина» якраз є новинки на різний смак. І сьогодні пропонуємо вам спробувати себе в ролі детектива… Змогли б ви розплутати пропоновані ситуації і вийти з них переможцем?

До вашої уваги дві книги про слідчого у відставці, що живе в будиночку на Подолі, варить варення і, на фоні потрясінь Першої світової війни та краху Російської імперії, розслідує злочини, що руйнують тиху рівновагу його відлюдницького життя.

 

Красовицький О. Справа № 3 майстра-червонодеревника / О.Красовицький, Є.Кужавська. – Харків : Фоліо, 2021. – 381 с.

Жорстоке вбивство сусіда, майстра-червонодеревника, змушує колишнього слідчого Тараса Адамовича взятися за розслідування третьої справи. Хто і чому міг катувати Семена Нечипорука напередодні зимових свят? Про що хотіли дізнатися злочинці? Містом ширяться чутки про смарагди, які привіз до Києва колишній цукровий магнат Олексій Тарнавський, хоч ніхто не знає, де він сам. Востаннє про нього згадують як про замовника особливого меблевого гарнітуру з п’яти предметів у майстра Нечипорука. Як вірш Миколи Гумільова вплинув на подальший розвиток подій?

Красовицький О. Справа № 4 одеських шпигунок / О.Красовицький, Є.Кужавська. – Харків : Фоліо, 2021. – 321 с.

Таємничий лист випадково потрапляє до рук колишнього слідчого Тараса Адамовича. Лист пов’язаний з адресою одеської квартири та містить шифр, який старий слідчий Галушко вирішує розгадати, а тому вирушає до Одеси. Розплутувати загадку одеської квартири беруться допомагати його секретарка Міра Томашевич та колишній пілот Олександр Горенко. Слідчого Якова Менчиця теж щось спонукатиме вирушити до міста біля моря –  розслідування чи небезпека, що загрожуватиме le famme fatale – Барбарі Злотик? Їм доведеться з’ясувати, чому в місті відбувається сплеск пограбувань, а всі злочинці мають документи на ім’я Марека Апостолова, та куди зникали дівчата-акторки, винаймачки квартири по вулиці Садовій. Містом ширяться чутки про особливу зброю великого винахідника, яка може завершити Першу світову війну. А Міра Томашевич, оселившись у загадковій квартирі, починає отримувати нові зашифровані послання…

 

У серії «Історичний детектив» харківського видавництва «Фоліо» також вийшли друком романи цих авторів «Справа зниклої балерини» та «Справа мертвого авіатора».

Бажаєте дізнатися ще більше – дивіться нашу «Краєзнавчу книгу»:

 

Перейти до інтерактивного плаката  

Матеріал підготувала головна бібліотекарка РЦІ «Харківщина» Наталія Грайворонська

 

Прокрутити вгору