16/11/2022  

Крізь кордони

Кава-лекція про українську бібліотечну спільноту для користувачів та працівників Національної бібліотеки Німеччини

Крізь кордони

 

Кава-лекція про українські бібліотеки пройшла онлайн 16.11 у Національній бібліотеці Німеччини. Формат кава-лекцій не новий, по суті це невеличка доповідь, інколи з інтерактивними елементами. Тематика кава-лекцій може бути дуже різна: це й астрологія та її вплив на світ, і цікавинки в біографії конкретної людини, і багато іншого.

Українським бібліотекаркам, які перебувають на стипендіальній програмі при бібліотеці, запропонували висвітлити будь-яку тему на вибір. За 20 хвилин слухачі трохи дізнались про нашу бібліотечну систему та освітую Також послухали про Українську бібліотечну асоціацію та Молодіжну секцію, завдяки якій молоді фахівці з великим задоволенням знов ідуть до школи 🙂 Не обійшлось без цікавих бібліотечних ініціатив та загального вектору розвитку українськиї бібліотек. Поговорили також про наші сильні й слабкі сторони, з акцентом на те, що ми знаємо, в чому сильні й не боїмось своїх слабкостей, а працюємо над ними.

Певна річ, ми показали, що наші бібліотеки створюють власні цифрові колекції та сприяють появі українських науковців у світовій науковій спільноті. Насамкінець, було питання бібліотек в часи війни. Адже бібліотекарі подекуди стають рушійною силою, яка забезпечує не лише інформаційні, але й інші потреби своєї громади. Не зважаючи ні на що, бібліотекарі борються на інформаційному фронті, навіть виїхавши з України.

Такі зустрічі – це теж боротьба та шанс донести правду про Україну, наші цінності, культуру та досягнення. І вони продовжуватимуться, зокрема, завдяки таким стипендіальним програмам та завдяки співпраці з міжнародною спільнотою.

Більше інформації про німецькі будні українських бібліотекарок на нашій сторінці Facebook під хештегом #німецькі_бібліолаштунки

#німецькі_бібліолаштунки  

 

Прокрутити вгору