30/04/2023  

Джаз і Харків

Анотований список літератури до Міжнародного дня джазу

30 квітня — Міжнародний день джазу

Джаз і Харків

 

Місце Харкова в джазовому житті України особливе. Вигляд Харкова на першому етапі становлення джазу можна порівняти з Новим Орлеаном, а в зрілий період ‒ із джазовим життям Чикаго. Це порівняння базується як на оцінці діяльності перших джазових колективів, які дали відчутний поштовх для розвитку цього мистецтва в нашому місті, так і на високому рівні майстерності джазових професійних музикантів.

А. Харенко

 

Щороку, 30 квітня, світова спільнота, небайдужа до музики, відзначає Міжнародний день джазу. Це свято започатковано ЮНЕСКО у 2012 році з великою метою – об’єднати людей різного віку, національності та соціального статусу, сприяти мирному спілкуванню та розумінню між людьми, бо ця запальна хвилююча музика однаково належить усім нам,  людям з різних куточків Землі.

Представляємо до вашої уваги анотований список літератури «Джаз і Харків: яскраві особистості», у якому містяться дуже цікаві факти про історію виникнення і розвиток цього музичного напряму у нашому місті та наших талановитих земляків-музикантів.

Перейти  

Матеріал підготували: завідувачка РЦІ «Харківщина» Лариса Сашкова, головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля

 

::
Прокрутити вгору