21/06/2022  

Діяльність публічних бібліотек у реаліях воєнного стану

Школа професійної майстерності керівників публічних бібліотек

Харківська область і далі у вогні. Здаватись? Ні, не чули! І не збираємось. Бібліотечна спільнота Харківщини продовжує працювати для своїх громад.

Діяльність публічних бібліотек у реаліях воєнного стану

 

Зокрема, керівники публічних бібліотек області 21 червня зібрались на школі професійної майстерності «Діяльність публічних бібліотек у реаліях воєнного стану», яка була організована за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської ОДА.

Не скажемо, що наші будні зовсім не змінились, навпаки, для багатьох змінилось навіть занадто багато. Проте, на ці виклики ми реагуємо та пристосовуємо свою роботу до нових реалій. Тож які бібліотечні уроки засвоїли сьогодні?

По-перше, освіжили в пам’яті інформацію про необхідність актуалізувати свої фонди, але з урахуванням чинного законодавства, без крайнощів та фанатизму. Директорка ХОУНБ, пані Наталя Шостко, яка виступала з темою “Актуалізація бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України”, розказала та показала, які книги, письменники та видавництва рекомендовані до вилучення. Також вона поділилась практичними порадами про втілення нявних рекомендацій і життя. Але списувати – то вам не купувати, тож робимо все зважено.

Водночас, бібліотеки регіону сьогодні, не зважаючи на складну й небезпечну ситуацію, продовжують підтримувати свої громади. Не лише інформаційно, а й різноманітними волонтерськими ініціативами. Харківська область сповнена переселенців, які потребують допомоги. Про стан бібліотек області та їх роботу з ТПО розказувала пані Ганна Бакаєва, завідувачка науково-методичним відділом. Відзначили велику кількість навчальних та дозвіллєвих матеріалів, доступ до яких надається на безоплатній основі. Скористатись такими матеріалами можуть не лише читачі, а й самі бібліотекарі, щоб розширити перелік своїх навичок.

І наостанок учасники пройшли експрес-курс бійця інформаційного фронту від тренерки проєкту “Майстерня медійної грамотності” Ольги Зубренко. Під навалою фейків, пропаганди та маніпулятивних матеріалів сьогодні буває дуже складно віднайти хоч частку правди. Курс був короткий, але змістовний. Про що? Що робити, щоб не нашкодити своїй особистій кібербезпеці та кібербезпеці країни, як стати частиною кіберармії та як допомогти своїй громаді підвищити медіаграмотність, а також медіагігієна під час війни.

Дуже приємно було бачити колег та знов переконатись, наскільки активними є бібліотекарі Харківщини. Ми разом працюємо в тилу для своїх громад, віримо в перемогу та чекаємо на наступні зустрічі в стінах нашої бібліотеки.

 

 

Прокрутити вгору