01/06/2024  

Бібліотечний журналіст і безбар’єрність: розширюємо горизонти

ХІІІ Всеукраїнська онлайн-школа бібліотечного журналіста

28/05/2024–31/05/2024

Бібліотечний журналіст і безбар’єрність: розширюємо горизонти

 

Як ви скажете: «бездомна людина», «безхатько» чи «бомж»? «Інвалід», «людина з інвалідністю» чи «людина з обмеженими можливостями»?

Самі того не розуміючи, ми можемо ображати людей, якщо не знаємо правильної термінології. Про це та багато іншого йшлося у ХІІІ Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста, в якій взяли участь співробітники нашої бібліотеки.

Цього разу була розглянута тема: «Бібліотечний журналіст і безбар’єрність: розширюємо горизонти». Дякуємо Харківська державна наукова бібліотека ім В.Г. Короленка за цікаве навчання!

Безбар’єрність – це забезпечення рівних прав та можливостей для всіх людей, зокрема й тих, хто відчуває на собі тиск та обмеження, стигматизацію, дискримінацію тощо. Щоб забезпечити людям з інвалідністю комфортне і продуктивне користування бібліотекою, потрібні спеціальні засоби, що, на жаль, вимагає чималих коштів. Але в наших силах, як мінімум, використовувати коректну лексику і дотримуватися правильної поведінки.

Безбар’єрність – це не лише про людей з інвалідністю. Це і гендерна рівність, і можливість отримувати інформацію, толерантність до інших народів та соціальних груп, відмова від стереотипів та багато іншого. Оскільки термін «Безбар’єрність» з’явився в Україні не так давно, багато людей ще залишаються необізнаними в цьому питанні, і ми, бібліотекарі, можемо в цьому допомогти.

У фонді нашої бібліотеки є чудова книга «Довідник безбар’єрності», написана доступною мовою. Це гід з коректного спілкування, в якому зафіксовано нові норми безбар’єрної мови. Запрошуємо всіх ознайомитися з цим виданням і зробити своє спілкування трохи кращим.

 

Прокрутити вгору