15/11/2023  

Бібліотечна статистика: нові форми звітності

Онлайн-вебінар №2

2023 рік - нові форми звітності для публічних бібліотек

 

Науково – методичний відділ Харківської ОУНБ у листопаді розпочав серію онлайн-вебінарів «Бібліотечна статистика: нові форми звітності». Нові статистичні форми затверджені наказом Міністерства культури та інформаційної політики України «Про затвердження форм звітності про діяльність публічних та спеціальних бібліотек, а також інструкцій щодо їх заповнення» від 28.11.2022 № 463.

 

15 листопада 2023 року відбувся другий вебінар. Він був присвячений формі звітності № 6-НК (зведена) (річна) «Зведений звіт про діяльність публічних бібліотек за 20__ рік»;  та формі звітності № 80-а-рвк (річна) «Зведений звіт публічних та спеціальних бібліотек за 20__ рік»;

 

На вебінарі розглядалися питання звітності, роботи публічних бібліотек у цей нескладний час. Статистична звітність це вже останній результат, а до цього рік роботи, непритаманної роботи для бібліотек. Воєнний час поставив перед бібліотеками   нові виклики, і бібліотекарі готові до змін, до тих умов в  яких зараз працюють. Видають книги, надають потрібну інформацію користувачам, проводять волонтерську роботу. Ми вдячні нашим колегам, і не тільки. На вебінарі були присутні  представники відділу культури Липецької громади. В громаді 10 бібліотек, на жаль зараз вони не працюють, знаходяться поблизу кордону, під постійними обстрілами. В планах керівництва громади відкрити дві бібліотеки. Завідувач відділу культури є активним читачем обласної бібліотеки. В таких громадах бібліотеки будуть успішними.

Під час проведення  вебінару виникають різні питання, наприклад, як звести статистичні показники по громаді, як зробити робочу таблицю для «Зведення» (ну не користуватися ж калькулятором). Таблична програма Excel  надає необмежені можливості для аналізу статистичних даних.  Попереду навчання необхідним навикам в Excel.

 

 

Прокрутити вгору