31/05/2023  

Актуалізація бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією рф проти України

Вебінар для бібліотечних працівників Харківської області

31 травня 2023 року для бібліотечних працівників територіальних громад Харківської області було проведено черговий вебінар «Актуалізація бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією рф проти України».

Актуалізація бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією рф проти України

 

Актуалізація бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією рф проти України

Питання актуалізації бібліотечних фондів публічних бібліотек гостро стоїть на порядку денному. У травні 2022 Міністерство культури і інформаційної політики України розробило Рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України. Бібліотечні фонди, як складова інформаційних ресурсів держави, потребують особливої уваги, а також розвитку і захисту, зокрема і від поширення ворожих інформаційних впливів. У процесі актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України у складі бібліотечних фондів рекомендовано не залишати видання: які пропагують війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну шляхом насильства конституційного ладу або територіальної цілісності України; які містять виправдовування, визнання правомірною заперечення збройної агресії російської федерації проти України, які глорифікують осіб, що здійснювали збройну агресію російської федерації проти України. Також не рекомендується зберігати в бібліотечних фондах фізично зношені та морально застарілі видання, зокрема періоду СРСР, за виключенням окремих документів, що становлять ядро бібліотечного фонду, зокрема видання краєзнавчого характеру, книжкові пам’ятки тощо.
Актуалізація бібліотечних фондів є необхідною та, водночас, має відбуватися виважено і поступово, з урахуванням виду бібліотеки, із застосуванням індивідуального підходу до кожного документа, який зберігається в її фонді.
Учасники вебінару обговорили питання поповнення та списання бібліотечних фондів.
Публічні бібліотеки Харківської області продовжують роботу з актуалізації бібліотечних фондів, до процесу долучаються деокуповані громади.

 

Прокрутити вгору