Бібліографічні видання

Хроніка незламного Харкова. Випуск 14
Хроніка війни

Бібліографічний путівник

Матеріал підготували: завідувачка РЦІ «Харківщина» Лариса Сашкова, головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля

Весна 2024-го року прийшла рано, навіть з температурними рекордами. Так, 11 квітня максимальна температура повітря становила +29,7 градусів тепла. Друзі, як приємно писати про мирні речі, як болісно писати про війну!
Ми продовжуємо фіксувати події сьогодення та запрошуємо перегорнути 14-й випуск «Хроніка незламного Харкова».

✔ Автори фільму «20 днів у Маріуполі» Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василиса Степаненко стали лауреатами Шевченківської премії.

✔ Вранці 22 березня російські війська здійснили масований ракетний обстріл по об’єктах енергетичної інфраструктури Харкова та області. Низку населених пунктів Харківщини знеструмлено. Без електроенергії залишились близько  700 тисяч жителів регіону.

✔ Станом на середину березня у Харківській області засудили за колабораційну діяльність 326 людей. Із них тільки двом дали умовний строк, усі інші засуджені до реального покарання.

✔ Російська армія зруйнувала другу за потужністю в Україні теплоелектроцентраль. Через руйнування ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії для міста.

✔ Зміївська ТЕС у Харківській області була повністю зруйнована внаслідок ворожого ракетного удару 22 березня, у Міненерго обіцяють знайти гроші на її відновлення.

✔ У Харкові збудували першу підземну школу за найвищими стандартами безпеки, має 20 класних кімнат та розрахована на прийом 900 учнів у дві зміни.

✔ 13 квітня 2024 року відбулося відкриття KharkivMusicFest – єдиного фестивалю, що проводиться у Харкові у воєнний час. Нинішній KharkivMusicFest триватиме з 13 квітня до 01 червня. Відкриватиме його у суботу концерт віртуозів «Київської камерати». Його керівниця, скрипалька Богдана Півненко, яку ще називають «Паганіні у спідниці», народилася в Харкові.

✔ 20 квітня у ботанічному саду Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна висадили алею сакур у пам’ять про каразінців, які загинули внаслідок російського вторгнення. Загалом було висаджено 12 сакур у памʼять про щонайменше 53 загиблих.

 

Скачати/переглянути

 

Прокрутити вгору