Зі сторінок – на екрани

Віртуальна книжкова виставка

Підготовлено у 2022 році

 

Зі сторінок – на екрани

 

Чи знаєте ви, що перша українська кінозйомка відбулася у Харкові? У 1896 році фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів і влаштував перший український кіносеанс у Харківському оперному театрі. А через 100 років – 12 січня 1996 року указом Президента України встановлено професійне свято працівників кінематографії – День українського кіно, що відзначається щороку другої суботи вересня. Цьогоріч свято всіх причетних до створення вітчизняного кінематографу, а також його відданих шанувальників, відзначається 10 вересня. Так сталося, що свято збігається з днем народження одного із засновників українського кіно, класика світового кінематографа Олександра Довженка.

У День українського кіно всім тим, хто бере участь у екранізації цікавих, заплутаних, веселих, захоплюючих історій, ми бажаємо натхнення, творчих успіхів та гучних прем’єр! А глядачам – любителям українського кіно – насолоди від перегляду якісних українських фільмів та серіалів!

Кіно буде!

Пропонуємо вам добірку найкращих книг для тих, хто обожнює не лише читати, а й дивитися українські фільми.

Перейти до віртуальної виставки

Матеріал підготували: головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля, провідна бібліографіня РЦІ «Харківщина» Ірина Мавродієва

 

Прокрутити вгору