Великий ілюзіоніст

Віртуальна виставка до 105-річчя від дня народження відомого циркового та естрадного ілюзіоніста Леоніда Леонідовича Гріна (Грінбейн)

Підготовлено у 2023 році

 

Великий ілюзіоніст

 

Ім’я харківського мага Лео Гріна колись було знаним чи не на весь світ, адже він був легендою ілюзійного жанру. Сьогодні ж про нього відомо далеко не всім харків’янам.

А доля його варта сюжету пригодницького роману і вражає своїми кульбітами! Із шибеника-безпритульника комуни Макаренка та «фартового» щипача-кишенькового злодія Леонід Грін зумів стати знаменитим фокусником, який працював з усіма відомими артистами цирку.

Танкіст і зенітник, тричі поранений на фронті, нагороджений десятками бойових нагород, а потім двічі судимий за заборонені в СРСР сеанси гіпнозу, він не просто вижив, а  ще й підкорив своїм талантом увесь світ. Ним захоплювалися як політичні, так і громадські діячі, а приголомшений Копперфільд навіть пропонував йому за спільну роботу нечувані гонорари. Але він їхав освоювати цілину та ліквідувати аварію на Чорнобильській АЕС.

Він неодноразово виступав на концертах разом із Клавдією Шульженко, Леонідом Утьосовим, Юрієм Дуровим, Сергієм Захаровим, Муслімом Магомаєвим, Штепселем та Тарапунькою, Юрієм Нікуліним та Аркадієм Райкіним. Вчив мистецтву маніпуляції Еміля Кіо, а потім і його сина Ігоря, виховав цілу плеяду вітчизняних фокусників.

Дізнатись про цікаві факти життя і творчості талановитого співвітчизника, видатного харків’янина вам допоможе виставка «Великий ілюзіоніст». Запрошуємо до перегляду.

Перейти до віртуальної виставки

Матеріал підготувала головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля

 

Прокрутити вгору