«Я щасливий, бо маю Божу поміч написати твори, про які мріяв…»

Віртуальна книжкова виставка до 115-річчя від дня народження відомого українського письменника, перекладача, художника Василя Барки

Підготовлено у 2023 році

 

 

Цьогоріч, 16 липня виповнюється 115 років від дня народження Василя Барки (Василь Костянтинович Очерет), талановитого письменника і поета, представника української діаспори у США. У ньому бачили майбутнього світоча української поезії, але найбільше він запам’ятався романом, в якому розказав світові про велику трагедію українського народу – Голодомор.

За мотивами роману «Жовтий князь» Олесь Янчук на Київській кіностудії створив фільм «Голод-33». У грудні 1991 року, перед референдумом, його показували цілу ніч на всіх каналах українського телебачення, і він, без сумніву, вплинув на рішення глядачів проголосувати за незалежність України. Видатного письменника-модерніста, літературознавця та філософа двічі номінували на здобуття Нобелівської премії.

До дня народження майстра ми підготували віртуальну виставку «Я щасливий, бо маю Божу поміч написати твори, про які мріяв…». Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше про творчий доробок Василя Барки.

 

Матеріал підготувала бібліотекарка І категорії відділу читальної зали Наталія Хахліна

 

Прокрутити вгору