Сонце в сучасній літературі

Віртуальна книжкова виставка до Всесвітнього дня Сонця

Підготовлено у 2023 році

 

Сонце в сучасній літературі

 

Починаючи з 1994 року в різних країнах 3-го травня відзначається Всесвітній день Сонця (Sun Day). Ця дата служить щорічним нагадуванням про важливість Сонця як джерела життя.  Деякі вчені вважають, що Сонце визначає як погоду і самопочуття, так і соціальні процеси.  Щоб нагадати, як Сонце необхідне для життя, цього дня поширюється інформація про перспективи та можливості використання сонячної енергії на користь людства.

Ця планета є унікальним об’єктом, значущим для всіх людей, тому образ Сонця використовували як символ у своїх творах багато письменників і поетів усіх часів і народів. До нього зверталися, щоб найяскравіше показати якісь риси героїв, важливі події чи підкреслити певну думку у творі. Образ Cонця – це сильний, могутній, справедливий образ.

Щоб переконатись у цьому, ми пропонуємо прочитати деякі книги з фонду нашої бібліотеки, де використовується образ Сонця і назви творів, пов’язані з ним. Запрошуємо вас переглянути виставку «Сонце в сучасній літературі».

Перейти до віртуальної виставки

Матеріал підготували: головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля, провідна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Ірина Мавродієва

 

Прокрутити вгору