Сейфаддін Гурбанов: майстер, що оживив камінь

Віртуальна виставка

Підготовлено у 2022 році

 

Сейфаддін Гурбанов: майстер, що оживив камінь

 

19 жовтня виповнюється 60 років від дня народження скульптора, художника, педагога Сейфаддіна Алі огли Гурбанова.

Виповнилося б, але підступний коронавірус забрав життя митця 16 листопада 2021 року. Сьогодні ми нагадуємо про нього. До вашої уваги виставка «Сейфаддін Гурбанов: майстер, що оживив камінь», у якій представлені відомі роботи скульптора – великий внесок у монументальне мистецтво Харкова.

Остання його скульптурна композиція «Дерево життя» у Сквері мислителів через свою оригінальність та унікальність  занесена до Книги рекордів України у категорії «Мистецтво перше».

Роботи Сейфаддіна Гурбанова прикрашають не тільки Харків: смт  Коломак –  пам’ятник гетьману Іванові Мазепі, м. Кобеляки (Полтавщина) – пам’ятник народному лікарю Миколі Касьяну, м. Київ – пам’ятник співаку Мусліму Магомаєву, м. Ірпінь  –  Парк Дружби імені академіка Заріфи Алієвої, м. Любляна (Словения) –  філософам Григорію Сковороді, Нізамі Гянджеві, м. Марибор (Словенія) –  партизану Мехті Гусейн-заде.

Примітно, що останню нагороду він отримав від Міжнародного центру соціально-політичних процесів (ISBAM) –  це унікальна нагорода «Хари Бюльбюль», яка  заснована з метою відзначення людей за увагу до азербайджанської культури за кордоном. «Хари Бюльбюль» – назва квітки неймовірної краси, що росте тільки на території Нагірного Карабаху, а точніше – в культурній столиці Азербайджанської Республіки, у місті Шуша. За своєю формою Хари Бюльбюль нагадує солов’я.

У одному зі своїх інтерв’ю С. Гурбанов сказав: «Мої роботи – подяка тим, хто робить світ кращим». Харків’яни також вдячні майстру, який зробив наше місто красивим, що вражає та запам’ятовується.

Перейти до віртуальної виставки

Матеріал підготувала головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля

 

Прокрутити вгору