Рафаель Санті – творець шедеврів

Віртуальна виставка до 540-річчя від дня народження видатного живописця, графіка і архітектора Рафаеля Санті , одного з найславетніших художників Італії

Підготовлено у 2023 році

 

Рафаель Санті – творець шедеврів

 

Рафаель Санті – творець шедеврів

(до 540-річчя від дня народження)

28 березня (в інших джерелах 6 квітня) виповнюється 540 років від дня народження великого італійського художника Рафаеля Санті  – одного з найяскравіших представників епохи Відродження. Молодший сучасник Леонардо да Вінчі та Мікеланджело у своїй творчості використовував багато гідних зразків великих художників і у результаті створив свій унікальний та неповторний стиль. Рафаель – це краса, легкість, витонченість та гармонія.

Рафаель помер у 37 років. Художник прожив коротке, але надзвичайно насичене життя. Він створив свій ідеал прекрасної гармонійно розвиненої людини в оточенні величної архітектури чи пейзажу. Талант Рафаеля та його геніальні твори з XVI століття і до сьогодні захоплюють усіх шанувальників мистецтва. Різносторонньо обдарований художник здобув собі славу у різних галузях мистецтва. Рафаель був відомий як майстер портрета та декору, архітектор, монументаліст та поет. Але досі його шанують як творця прекрасних «Мадонн».

Однією з найвідоміших є «Сікстинська Мадонна». Це величезне за розміром полотно (256 х 196 см) було створено для вівтаря церкви монастиря святого Сікста на замовлення папи Юлія ІІ. На «Сікстинську Мадонну”» Рафаеля можна дивитися нескінченно! Бездоганна грація, ніжність образу жінки-матері заворожує. У дрезденській галереї стоїть лава. Люди, сидячи на ній, дивляться на Мадонну годинами. Ніхто із художників не створив стільки довершених і різноманітних картин з зображенням Мадонни. Галерея зображень Богоматері з Немовлям налічує понад 40 образів.

Роздивіться деякі з них і ви будете вражені тим, які вони ідеально прекрасні. А наша книга  з колекції «Великі художники» Том І «Рафаель» допоможе вам у цьому.

Перейти до віртуальної виставки

Матеріал підготували: головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля, провідна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Ірина Мавродієва

 

Прокрутити вгору