На ноті творчості та любові

Інтерактивна книжкова виставка до 75-річчя видатного письменника С. К. Шелкового

Підготовлено у 2022 році

 

На ноті творчості та любові

 

«Талановита людина талановита у всьому», — сказав німецький письменник Ліон Фейхтвангер. Дійсно, цей афоризм цілком можна віднести до нашого сучасника – Сергія Костянтиновича Шелкового, який яскраво реалізувався в багатьох сферах людської діяльності.

З нагоди 75-річного ювілею вченого, педагога, поета, письменника, перекладача ми підготували інтерактивну книжкову виставку «На ноті творчості та любові», яка презентує Сергія Шелкового-літератора. Виставка містить вибіркову біобібліографічну літературу, поетичні, прозаїчні твори автора з фонду нашої бібліотеки. Запрошуємо шанувальників поезії, особливо ще незнайомих з творчістю нашого земляка, відкрити для себе це ім’я.

Пропонуємо низку висловлювань професіоналів пера про творчість Сергія Шелкового:

«Автор наділений щасливою здатністю бачити, він помічає і чує все буяння фарб та звуків, що оточують нас. Але як рідко бачимо і чуємо їх ми самі, гноблені своєю повсякденністю! Все писати, повертаючи потім у чудовому перетворенні читачам, — властивість поетів-художників. І слідом за ними ми й самі бачимо — ніби заново, ніби вперше. Бачимо і усвідомлюємо з подивом та вдячністю».
Р. Рибальченко.

«У віршах Шелкового нерідко відчутна інтонація сповіді та молитви. Інакше й бути не може, адже непідробна поезія, яка не поділяється з життям, — напевно, найбільше є «розмова з Богом».
І. Лосієвський.

«Вільне, навіть грандіозне володіння віршем, відчуття пластики слова, вміння говорити про складне, сокровенне просто і водночас вишукано, вміння в звичайному відкривати незвичайне, наповнювати поетичний рядок живим пульсом людського хвилювання — це далеко не всі прикмети віршів Сергія Шелкового, який, правда, іноді буває аж надто вишуканим, нехай мимоволі, але самоцільно ускладненим «заестетизованим».
П. Осадчук.

«Справжня поезія, саме такою вона є у Сергія Шелкового, поезія, послана згори, на астрально-містично-енергетичному рівні, виразно перетворює вірш у конкретну земну речовину: на камінь, дерево, золото, мед, віск, дьоготь, глину».
Л. Колганов.

«Охоплення історичного часу та географічного простору у Сергія Шелкового – незвичайне. Людина світу і водночас співак своєї малої батьківщини, автор щемливих ліричних віршів, поет вміє висловити рух не тільки на етапі задуму і кристалізації образу, а й на етапі передісторії його згущення і народження… Масштаб та діапазон його поетичного голосу об’єднують усіх і роблять честь культурі як такій. А той факт, що висока, справжня поезія належить перу автора наукових праць у галузі прикладної математики, механіки, фізики свідомо чи мимоволі народжує образ еллінської гармонійної особистості».
М. Муслимова.

Перейти до інтерактивної книжкової виставки

Матеріал підготувала головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля

 

Прокрутити вгору