На ноті творчості та любові

Інтерактивна книжкова виставка до 75-річчя видатного письменника С. К. Шелкового

Підготовлено у 2022 році

 

На ноті творчості та любові

 

«Талановита людина талановита у всьому», — сказав німецький письменник Ліон Фейхтвангер. Дійсно, цей афоризм цілком можна віднести до нашого сучасника – Сергія Костянтиновича Шелкового, який яскраво реалізувався в багатьох сферах людської діяльності.

З нагоди 75-річного ювілею вченого, педагога, поета, письменника, перекладача ми підготували інтерактивну книжкову виставку «На ноті творчості та любові», яка презентує Сергія Шелкового-літератора. Виставка містить вибіркову біобібліографічну літературу, поетичні, прозаїчні твори автора з фонду нашої бібліотеки. Запрошуємо шанувальників поезії, особливо ще незнайомих з творчістю нашого земляка, відкрити для себе це ім’я.

Пропонуємо низку висловлювань професіоналів пера про творчість Сергія Шелкового:

«Автор наділений щасливою здатністю бачити, він помічає і чує все буяння фарб та звуків, що оточують нас. Але як рідко бачимо і чуємо їх ми самі, гноблені своєю повсякденністю! Все писати, повертаючи потім у чудовому перетворенні читачам, — властивість поетів-художників. І слідом за ними ми й самі бачимо — ніби заново, ніби вперше. Бачимо і усвідомлюємо з подивом та вдячністю».
Р. Рибальченко.

«У віршах Шелкового нерідко відчутна інтонація сповіді та молитви. Інакше й бути не може, адже непідробна поезія, яка не поділяється з життям, — напевно, найбільше є «розмова з Богом».
І. Лосієвський.

«Вільне, навіть грандіозне володіння віршем, відчуття пластики слова, вміння говорити про складне, сокровенне просто і водночас вишукано, вміння в звичайному відкривати незвичайне, наповнювати поетичний рядок живим пульсом людського хвилювання — це далеко не всі прикмети віршів Сергія Шелкового, який, правда, іноді буває аж надто вишуканим, нехай мимоволі, але самоцільно ускладненим «заестетизованим».
П. Осадчук.

«Справжня поезія, саме такою вона є у Сергія Шелкового, поезія, послана згори, на астрально-містично-енергетичному рівні, виразно перетворює вірш у конкретну земну речовину: на камінь, дерево, золото, мед, віск, дьоготь, глину».
Л. Колганов.

«Охоплення історичного часу та географічного простору у Сергія Шелкового – незвичайне. Людина світу і водночас співак своєї малої батьківщини, автор щемливих ліричних віршів, поет вміє висловити рух не тільки на етапі задуму і кристалізації образу, а й на етапі передісторії його згущення і народження… Масштаб та діапазон його поетичного голосу об’єднують усіх і роблять честь культурі як такій. А той факт, що висока, справжня поезія належить перу автора наукових праць у галузі прикладної математики, механіки, фізики свідомо чи мимоволі народжує образ еллінської гармонійної особистості».
М. Муслимова.

 

Перейти до інтерактивної книжкової виставки

Матеріал підготувала головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля

 

Прокрутка до верху